Производство » Кондитерская промышленность » Ингредиенты

Ароматизатори для кондитерських виробів

16.05.2015

Сьогодні внутрішній ринок кондитерських виробів майже нічим не відрізняється від європейського, оскільки вітчизняні виробники пропонують різноманітний асортимент кондитерської продукції своїм споживачам. Головним трендом на світовій площадці залишається натуральність. В Україні цієї хвилі дотримуються лідери внутрішнього ринку, серед яких і компанія «Фрутаром Етол (Україна)», яка пройшла усі необхідні етапи, пов’язані із сертифікацією продукції, маючи в своєму арсеналі відповідні документи.

Інтенсивно-сировинні технології
Компанія «Фрутаром Етол (Україна)» пропонує широкий портфель продуктів для виробництва кондитерських виробів: рідкі ароматизатори, порошкові інкапсульовані ароматизатори, інкапсульовані фрукти та соки, екстракти; фрукти, соки та їх суміші у гранульованій формі, смако-ароматичні суміші для крекерів, харчові барвники та інші інгредієнти.
Кондитерське виробництво є інтенсивно-сировинним через те, що частка матеріалів складає 60-75% від собівартості продукції. Кондитерський сектор зазвичай використовує вітчизняну сировину: борошно, цукор, молоко і вершкове масло. Тільки та сировина, яка не виробляється в Україні, імпортується, а саме: какао-боби, горіхи, арахіс, екзотичні масла і суміші, такі як кокосове і арахісове масло та інші інгредієнти. Враховуючи важку економічну ситуацію на українському ринку, кондитери шукають рішення, як працювати з новими цінами на інгредієнти і робочу сировину в умовах, що склались, намагаючись знизити собівартість продукції, не відходячи від смакового профілю продукту.

Зменшити собівартість, зберегти властивості
Ароматизатори дозволяють створити унікальний смаковий профіль продукту, також з їх допомогою виробники можуть зменшити собівартість кінцевого продукту.
Наприклад, кондитерські вироби з жировою начинкою (вафлі, печиво): какао-порошок та сухе молоко, які входять до складу жирової начинки, суттєво впливають на вартість продукту, тому, при зменшенні їх закладки і коригуванні смако-ароматики за допомогою ароматизаторів, можна досягти зменшення собівартості готового виробу без погіршення його органолептичних характеристик. За допомогою ароматизаторів можна також частково зменшити закладку масла або шоколаду, при збереженні смакових властивостей продукції.

Популярність функціональних продуктів
Тенденція «здоров’я і хороше самопочуття» продовжує займати вагому нішу в галузі. Споживачі продовжують приділяти увагу впливу харчування на стан здоров’я і, при виборі продуктів, пріоритетом є не лише смак і ціна, але й корисність. У сегменті кондитерських виробів спостерігається як зростання нових продуктів категорії «мінус» – тобто продуктів з пониженим вмістом інгредієнтів, які негативно діють на організм людини (продукти без/з пониженим вмістом цукру, гідрогенізованих жирів, низькокалорійні продукти, продукти зі зниженим вмістом жирів, холестерину), так і зростання функціональних продуктів (володіють додатковою корисністю і впливають на поліпшення окремих функцій організму).
Основою функціональних продуктів можуть виступати такі інгредієнти з підвищеною біологічною цінністю і/або цілющими властивостями як рослинні екстракти, вітаміни, мінерали, протеїн, Омега-3, Q10, L-карнітин, волокна, таурин, кофеїн тощо. Серед ароматичних продуктів, які пропонує компанія «Фрутаром Етол (Україна)», є ряд продуктів, які дозволяють зберегти споживчі властивості функціональних кондитерських виробів, маскують специфічний смак підсолоджувачів і/або функціональних добавок, зберігаючи при цьому заданий смак і аромат.

Створюємо нові хіти продаж
На сьогоднішній день компанія «Фрутаром Етол (Україна)» як частина глобальної групи Frutarom на території України, на базі R&D центрів, спільно з досвідченими флейвористами має можливість вдосконалювати свій асортимент. Наша компанія  постійно поновлює асортимент ароматичних продуктів. Натуральність є одним з глобальних трендів харчової індустрії, тому ми постійно розширюємо портфоліо натуральних ароматизаторів і рекомендуємо нашим партнерам рішення з використанням власне натуральних ароматичних продуктів. Завдяки багаторічному досвіду та широким можливостям, наша компанія допомагає своїм партнерам створювати нові хіти продаж. Ми прагнемо бути обраним партнером для смачного та здорового успіху.

Полную версию читайте в журнале «Мир Продуктов 3 (112) 2015»